top of page

пт, 20 вер.

|

НМ "Київська картинна галерея"

Виставка "Техногенна людина" К. Дацюк та А. Авули

Виставка присвячена темі дослідження впливу технологій на розвиток людства й експонується в рамках започаткованого до 100-річчя музею проєкту "Дослідницька платформа" та вже діючого "Молоде мистецтво України"

Регистрация закрыта
Смотреть другие события
Виставка "Техногенна людина" К. Дацюк та А. Авули
Виставка "Техногенна людина" К. Дацюк та А. Авули

Время и место

20 вер. 2019 р., 17:00 – 01 жовт. 2019 р., 21:00

НМ "Київська картинна галерея", вулиця Терещенківська, 9, Київ, Україна

О событии

Виставка присвячена темі дослідження впливу технологій на розвиток людства й експонується в рамках започаткованого до 100-річчя музею проєкту "Дослідницька платформа" та вже діючого "Молоде мистецтво України".

Суспільство, культура, людина набувають ознак техногенності (впровадження в усі сфери життєдіяльності суспільства новітніх різновидів техніки та технологій) не тому, що можуть використовувати техніку, а тому, що вже не можуть не користуватися нею, тобто не уявляють свого існування без неї. Техногенність набуває статусу світоглядного принципу в житті людей. Як зазначав видатний представник київської філософської школи екзистенціалізму М. Бердяєв, техніка як феномен культури панує над людиною: з одного боку, вона незмірно посилює творчу міць людини, а з іншого — підкорює собі, перетворюючи на машину, робота, автомат.

Сучасна інформаційно орієнтована людина не уявляє себе, приміром, без мобільного телефона ані у своїй професійній діяльності, ані в особистому житті. Його сьогодні має чи не кожен. Він перетворився на своєрідну "біблію", з якої ми черпаємо знання стосовно того, як нам слід чи не слід жити; він встановив прямий зв’язок між колись абсолютно чужими людьми. Почуття страху в людини залишитися без доступу до свого пристрою мобільного зв’язку (номофобія); психічні розлади від перегляду фотографій та новин у соціальних мережах (іnstagram-депресія); переконаність у тому, що знання людині непотрібні, тому що всю інформацію можна знайти за кілька хвилин (ефект Google) — це далеко не весь перелік наслідків та станів, що сколихнули жителів планети Земля за останні десятиліття.

Художники також є частиною сучасного соціуму. Вони активно взаємодіють з ним та спостерігають за навколишнім світом. Їх, безперечно, цікавлять: питання усамітнення та широкої комунікації; співвідношення понять "ідеальне" та "природне", "реальне" та "віртуальне"; місце художника в техногенному суспільстві та ін.

Анастасія Авула та Ксенія Дацюк у своїй творчості торкаються глибинних тем сьогодення, вільно оперуючи різними пластичними системами з елементами фігуративу, абстракції, символу. У їхніх роботах відчувається тривога й запал, ліричне начало та драматичне єство переплітаються у блаженному сум'ятті. Бездоганна гра кольорів об'єднує двох художниць: яскраві та сутінкові, лаконічні та велемовні. Натяк на духовну силу та символічність буття в картинах А. Авули знаходять своє завершення в емоційних портретах К. Дацюк. Жіночий образ, наділений постмодерністськими та техногенними рисами, є ключовим для мисткинь.

Сподіваємось, що нинішня виставка, в якій молоді художниці у свій спосіб розмірковують над суттєвою цивілізаційною проблемою, зможе окреслити чималу кількість нагальних питань, що турбують художнє середовище, техногенну людину XXI століття.

Відкриття виставки 20 вересня о 17.00  за адресою: Національний музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9.

Анастасія Авула 1993 р. н., м. Дніпро. Живописець. Член Національної Спілки художників України з 2017 р. Закінчила Дніпропетровський театрально-художній коледж та Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня Стороженка М. А). Працює в галузі станкового та монументального живопису, іконопису. Автор ікони "Святий Преподобний князь Василь-Костянтин Острозький" для храму в м. Острог (2016 р.). Роботи знаходяться у Запорізькому художньому музеї, в колекції фонду "Деметра" (м. Керч), у приватних колекціях України, Росії, Франції, Китаю, Польщі, Чехії. Учасниця понад тридцяти різноманітних виставок і арт-проєктів.

Ксенія Дацюк 1994 р. н., м. Львів. Живописець. Закінчила Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня Гуйди М. Є). Займається живописом та деякими видами декоративно-прикладного мистецтва. Важливе місце у творчості художниці займає іконопис та монументальні розписи. У виборі жанру віддає перевагу портрету, натюрморту, пейзажу. Постійно експериментує з технікою, поєднуючи різні матеріали (наприклад, олійні фарби, акрил, золото, смальту). Учасниця понад тридцяти різноманітних виставок і арт-проєктів.

Режим роботи музею: понеділок та четвер - вихідні. Решта днів - 10.00-18.00 (каса до 17.00). 

Поделиться

bottom of page